Spolupráce společností firem Roger Dubuis a Pirelli začala v roce 2017. Společnost Pirelli byla vždy průkopníkem v oblasti gumárenských technologií a dodává prémiové pneumatiky pro prestižní události kompetitivního motoristického sportu. Má také dlouhou historii vývoje produktů ve spolupráci s prestižními výrobci automobilů, čímž prestižní firmě Roger Dubuis, která vyrábí luxusní hodinky, dokonale vyhovuje. Nyní jsou tomu už dva roky, co inženýři a návrháři obou firem započali spolupráci.
A jaké hodinky jsou?
Začněme řemínkem. Nečekejte jehněčinu, všechny řemínky hodinek Pirelli Roger Dubuis totiž obsahují pryžové komponenty z certifikovaných pneumatik Pirelli, které se skutečně zúčastnily závodů a vyhrály. A aby se ještě více zdůraznilo závodní dědictví hodinek, na popruhu se setkáte s legendárním vzorkem běhounu pneumatiky Pirelli CINTURATO.
Hodinky jsou velmi luxusní, mechanické stroje. Nečekejte žádné baterie. Na jedno natažení fungují 52 hodin. Titanový plášť, safírové sklo a ručně sestavený strojek se švýcarským původem patří k tomu nejlepšímu, co lze ve světě hodinek se závodní tématikou pořídit. Strojek se skládá z 365 součástek, z nichž 28 z nich jsou drahokamy.
Hodinek je několik typů, těmi dvěma hlavními jsou Excalibur a Excalibur Spider. Ty míří na všechny, jejichž život se odehrává v rychlém pruhu. Jeden z modelů druhé řady – Double Flying Tourbillon, byl vyroben pouze v osmi kusech a součástí nákupu je s dvoudenní VIP program na jednom z hlavních závodů pořádaný společností Pirelli.
Fanoušci jemné mechaniky se mohou těšit na neuvěřitelný pohled přes průhledné pouzdro, ve kterém se skrývá strojek RD105SQ s dvojitým vortrexem. Ciferníky jsou lemovány sekundovými dílky podobnými závodnímu tachometru a automobilové jsou laděny i ručičky. V pravé horní části ciferníku je barevně naznačený indikátor rezervy paliva, jaký lze najít v kokpitech závodních automobilů. Pro koupi takových hodinek si pochopitelně musíte sjednat s prodejcem schůzku. Počítejte s cenou kolem 8,5 milionu korun.
Model Pirelli PitStop Single flying tourbillon je druhým modelem řady Excalibur Spider a je v podstatě totožný, jen obsahuje jediný vortex a bylo jich vyrobeno 28 kusů. Jako u předchozího modelu se to neobejde bez exkluzivní pozvánky na závod a vodotěsnosti 5 barů/50 m.
Samozřejmostí je 7 různých řemínků s barevnými tóny pneu F1 v základním balení, které jdou díky rychlému uchycení měnit jako gumy v F1, tedy během pár vteřin. S cenou kolem 4,2 milionu ale rozhodně opět nejde o masovou záležitost.
O něco dostupnější je model Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton, ten byl vyroben v 88 kusové limitované edici a opět obsahuje pozvánku na řadu špičkových akcí Pirelli. Kromě typické černé jsou doplněny barvami typickými pro potisk závodních gum. Barevné akcenty naleznete například v páskovém šití, stejně jako na obrubě, korunce a vnějším okraji lemujícího rafičky. Tady už se dostáváme na nějaký milion a půl.
Ještě než Pirelli spojilo síly s firmou Debuis, vyrábělo dostupné hodinky Pirelli P Zero Chrono Watch, které stály od jednotek po maximálně desítky tisíc a jsou stále populární, zájem je dokonce i o nošené kusy.
Spoluprací na vývoji luxusních hodinek nechce Pirelli zbohatnout, jde jim bezpochyby o to zdůraznit příslušnost k prémiovému segmentu, více se stát součásti luxusních automobilů a hodinky také mají za cíl zvýšit hodnotu značky. Tyhle hodinky si rozhodně nespletete.